Kancelárske priestory spoločnosti Faurecia v ich závode v Hlohovci sme zariadili doslova na kľúč. Pri montáži nábytku a svietidiel sme tu posledné dva týždne strávili viac času ako doma. Výsledok ale stál za to a klient si priestor hneď zamiloval. Zamestnanci si najviac pochvaľovali veľkorysé oddychové zóny, ktoré ešte aj dnes vo výrobných závodoch často chýbajú. Nosným prvkom celého priestoru je reprezentatívna zasadacia miestnosť, ktorá sa dá pomocou mobilnej deliacej priečky rozdeliť na dva samostatné priestory.

Na dizajne kancelárií v Hlohovci sme začali pracovať ešte v roku 2017. Keďže priestor openspacu bol príliš veľký, rozhodli sme sa zasadačku umiestniť do stredu celej kancelárie, aby tak vznikol optický aj logický predel medzi jednotlivými oddeleniami. Návrh všetkých nadchol, avšak realizačne bol výzvou aj pre nás.

Museli sme totiž vyriešiť aj prívod vzduchu, osvetlenie, chladenie, aby bol priestor nielen dizajnovo zaujímavý, ale aj funkčne dotiahnutý do posledného detailu. Okrem toho sme museli za 6 týždňov vyrobiť, doviezť a zmontovať viac ako 200 kompletných pracovných miest, oddychové zóny, 2 kuchynky a dokonca aj zdvojenú podlahu s kobercom. Pre krátkosť času, ktorá nám ostala na realizáciu bolo nutné sa skoordinovať aj s ostatnými profesiami.

Zdvojenú podlahu sme začali montovať v čase, keď ešte chýbala obvodová stena a priestor bol v podstate spojený s exteriérom. Počas tejto realizácie sme boli klientovi k dispozícií doslova vo dne v noci, keďže sme zo stavby často odchádzali neskoro v noci a začínali už skoro ráno.

Košík

Späť na začiatok